Menu

Mis on kadunud laste telefon?

Mõtled kodust ära jooksmise peale? Oled kodunt ära jooksnud ning soovid rääkida? Sinu laps on kaduma läinud? - helista 116 000 või kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 116 000 on üleeuroopaline kadunud laste abitelefoni number. Kadunud laste telefonile 116 000 on võimalik teada anda kadunud lastest nii Eestis kui ka mõnes teises Euroopa riigis. Koolitatud nõustajad annavad esmased juhised situatsioonis käitumiseks, viivad läbi kriisinõustamise ning pakuvad emotsionaalset tuge nii täiskasvanutele, kelle lapsed on kaduma läinud kui ka noortele, kes on kodunt ära jooksnud või eksinud. Telefon 116 000 on avatud 24 tundi, on kõigile helistajatele tasuta ning helistajale anonüümne, kuid kõne fikseeritakse. Telefonile vastatakse nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Kadunud laste telefon 116 000 käivitus 2011. aasta algusest. Kadunud laste telefon teeb tihedat koostööd Politsei- ja Piirivalveametiga.

Kes on kadunud lapsed?

-    ärajooksnud;
-    vanema(te) poolt röövitud;
-    kurjategijate poolt röövitud;
-    äraeksinud, vigastatud või muul moel kadunud lapsed;
-    kadumaläinud alaealised saatjata sisserändajad.

Info, mida vajatakse kadumise kohta

-    Nimi ja perekonnanimi (ja hüüdnimi(ed), kui lapsel on mõni)
-    Sünnikuupäev (kui ei ole kättesaadav, siis lapse vanus)
-    Sugu
-    Päritolu ja kodakondsus

Loe edasi ...

yleskutse

Missing Children Europe (MCE)

Missing Children Europe (MCE) on Kadunud ja Seksuaalselt Ekspluateeritud Laste Euroopa Föderatsioon. Tegemist on katuse organisatsiooniga, mis esindab 28 valitsusvälist organisatsiooni 19 Euroopa Liidu liikmesriigis ning Šveitsis. Kõik MCE liikmed töötavad kadumaläinud ja/või seksuaalselt kuritarvitatud laste juhtumitega rohujuuretasandil ning tegelevad ennetusega ja ohvrite ning nende perekondade toetamisega. Lisainfo: www.missingchildreneurope.eu.

MCE missioon on:
1.    kindlustada, et igas EL-i liikmesriigis tegutseks organisatisoon, kes tegeleb kadunud ja seksuaalselt kuritarvitatud laste abistamisega;
2.    edendada piiriülest koostööd nende abiorgnsatsioonide vahel;
3.    Ühtlustada liikmete tööprotseduure juhtumite käsitlemisel;
4.    abistada oma liikmeid suhtlemisel riiklike ametiasutustega, et saavutada kadunud ja seksuaalselt ekspluateeritud lastega seotud Euroopa õigusaktide kiire, efektiivne ning täpne rakendamine.