Menu

Mis on kadunud laste telefon

Mõtled kodust ära jooksmise peale? Oled kodunt ära jooksnud ning soovid rääkida? Sinu laps on kaduma läinud? - helista 116 000 või kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

116 000 on üleeuroopaline kadunud laste abitelefoni number. Kadunud laste telefonile 116 000 on võimalik teada anda kadunud lastest nii Eestis kui ka mõnes teises Euroopa riigis. Koolitatud nõustajad annavad esmased juhised situatsioonis käitumiseks, viivad läbi kriisinõustamise ning pakuvad emotsionaalset tuge nii täiskasvanutele, kelle lapsed on kaduma läinud kui ka noortele, kes on kodunt ära jooksnud või eksinud. Telefon 116 000 on avatud 24 tundi, on kõigile helistajatele tasuta ning helistajale anonüümne, kuid kõne fikseeritakse. Telefonile vastatakse nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Kadunud laste telefon 116 000 käivitus 2011. aasta algusest. Kadunud laste telefon teeb tihedat koostööd Politsei- ja Piirivalveametiga.